دعوت به بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

بدینوسیله از عموم علاقمندان و سهامداران محترم هلدینگ دانش‌بنیان AIC دعوت می‌گردد تا در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران که از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد از غرفه این هلدینگ بازدید فرمایید.

پیشاپیش قدومتان را گرامی می‌داریم.

سالن: ۱۱-۱۰

غرفه: ۲۱۶

 

روابط عمومی AIC

ایران جزو بزرگترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا

این تیتر خبری روزنامه جهان اقتصاد در صفحه بازار سرمایه تاریخ دوشنبه اول بهمن ماه بود که در حاشیه بازدید شماری از خبر نگاران و تحلیگران حوزه بورس از سایت سرامیکهای صنعتی اردکان مطرح گردید.
شماری از خبرنگاران و تحلیلگران حوزه بورس کشور روز چهارشنبه ۹۷/۱۰/۲۶ از شرکت دانش بنیان سرامیکهای صنعتی اردکان بازدید کردند.
به گزارش جهان اقتصاد ، این عده ضمن بازدید از این شرکت در نشست با مدیر عامل شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان حاضر و ضمن آشنایی با روند کار این شرکت به سوالات آنها پاسخ داده شد.
اصغر برهانی ، مدیر عامل شرکت در این نشست با اشاره به آغاز تولید آلفا آلومینا در این واحد تولیدی گفت : جمهوری اسلامی ایران جزو بزرگترین تولید کنندگان محصول آلفا آلومینا در دنیا قرار گرفته است .
وی اضافه کرد : شرکت دانش بنیان سرامیکهای صنعتی اردکان در سال ۱۳۷۶ بعنوان بزرگترین تولید کننده سرامیکهای صنعتی بر پایه آلومینایی و سیلیکاتی در ایران به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان افزود : این شرکت طی ۱۰ سال اول فعالیت خود موفق شد که ضمن حفظ برتری کیفیت تولید با استفاده از تخصص ، تعهد و پشتکار مدیران ، کارشناسان و کارگران خود ظرفیت تولید را طی سه مرحله طرح توسعه از ۱۲۰۰ تن به ۷۰۰۰ تن در سال افزایش دهد . برهانی اظهار داشت : در حال حاضر محصولات این شرکت در گروه های گلوله و لاینرهای آلومینایی آسیاب ، آجرهای ضد سایش آلومینایی ، سرامیک بالهای آلومینایی و سیلیکاتی تولید میشود که با توجه به خواص منحصر به فرد خود کاربردهای وسیعی در صنایع مختلفی چون : نفت ،گاز، پتروشیمی و شیمیایی ، صنایع فولاد و معادن ، صنایع هوای فشرده ، صنایع کاشی، سرامیک ، چینی ، لعاب ، رنگ ، سیمان و… دارد.
وی در ادامه با اشاره به شرایط بحرانی در برخی از واحد های تولیدی گفت: ما در این شرایط نه تنها ریزش نداشتیم بلکه افزایش نیرو نیز داشتیم و با تحت پوشش قرار دادن سه شرکت دیگر به یک هلدینگ تبدیل شدیم .
برهانی افزود : به خاطر اعمال تحریم ها ما در زمینه تهیه و تولید ماده اولیه شرکت در سختی بودیم که در آستانه تعطیلی کارخانه قرار داشتیم اما خوشبختانه با تلاشهایی که تیم سرامیکهای صنعتی اردکان انجام داد موفق شدیم پروژه ایی را در مشهد استارت بزنیم و ماده اولیه مورد نیازمان را بومی سازی کنیم که افتخاری برای صنعت کشور محسوب میشود .
وی اظهار داشت : تولید محصول آلفا آلومینا در این شرکت آغاز شده که در آینده نزدیک به صورت رسمی افتتاح خواهد شد  و با این تولید جمهوری اسلامی ایران جزو تولید کنندگان بزرگ دنیا قرار می گیرد.
مدیر عامل افزود : ۸۰ در صد از توان این شرکت به تولید آلفا آلومینا اختصاص می یابد.
برهانی یاد آور شد : این شرکت بیش از ۱۰ گروه محصولات دانش بنیان را تولید میکند که در گذشته تمامی این محصولات از خارج از کشور وارد میشده است و صنایع ما وابستگی زیادی به آنها داشتند که با تلاش و کوشش متخصصین این مجموعه وابستگی به خارج قطع شده است .وی گفت : اخیراً نیز کاتالیست های مورد مصرف پالایشگاه های پارس جنوبی و شهید هاشمی نژاد را تولید کرده ایم  و برنامه ای برای توسعه آن داریم .
برهانی اظهار داشت : ما برای تولید آلفا آلومینا به سالانه ۱۰ هزار تن مواد اولیه نیاز داشته و برنامه ریزی داریم که با سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ میلیارد ریال بصورت ثابت و ۱۵۰ میلیارد ریال بصورت سرمایه در گردش تولید مواد اولیه را افزایش دهیم زیرا طبق برآوردها سالانه در کشور به ۵۰ هزار تن نیاز است.

بازدید کارشناسی کارشناسان پارس جنوبی از سایت AIC

بستر سازی ارتباطات دو سویه با مشتریان از موضوعات مهمی است که همواره مورد نظر مدیریت ارشد AIC  بوده و هست. بازدید و حضور نمایندگان شرکتهای بزرگ و مادر تخصصی از تولید کنندگان واقعی بسیار حائز اهمیت می باشد که این روند در شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان همیشه مورد توجه بوده است، در همین راستا بازدید کارشناسی کارشناسان واحد های فنی و بازرگانی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از خطوط تولید کاتالیست و دیگر بخشهای تولیدی این شرکت در آذرماه جاری صورت پذیرفت. لازم به ذکر است کاتالیست های تولیدی این شرکت برای دومین بار طی دو سال گذشته تا کنون در مجموعه مذکور در حال استفاده و بهره برداری می باشد. (روابط عمومی)

بازدید ممیزان شرکتهای دانش بنیان از سایت AIC

اهمیت گسترش محصولات تولیدی AIC  بعنوان یک شرکت دانش بنیان همواره مورد تایید و تاکید مدیریت ارشد شرکت بوده و هست و از آنجا که کشور در شرایط تحریم به سر می برد، نقطه قوت شرکتهای داخلی بر مبنای تاکید بر تولیدات داخلی استوار است که همین امر باعث شده که شرکتها در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرتباً مورد ارزیابی قرار گیرند. در همین راستا خطوط تولید کاتالیست و آلفا آلومینا و دیگر بخشهای این شرکت نیز در آذر ماه جاری مورد بازدید ارزیابان و ممیزان دانش بنیان قرار گرفت . (روابط عمومی)

حضور سرامیکهای صنعتی اردکان در نشست رصد بازار نانوکاتالیستها در ستاد نانو کشور با حضور مدیران عامل شرکتهای تولید کننده کاتالیست در تاریخ ۹۷/۹/۱۸

اخیرا “شرکت توسعه بازار سام” به سفارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گزارشی تحلیلی تحت عنوان “بررسی بازار نانوکاتالیست‎های صنعت نفت در ایران” تهیه نموده است. این گزارش حاصل تلاش شش ماهه‎‏ی این شرکت برای رصد بازار کاتالیست در ایران و شناخت رفتار بازیگران این حوزه جهت توسعه‏‎ی بازارهای شرکت‎های فعال داخلی است.
در همین راستا صبح روز یکشنبه هجدهم آذرماه ۱۳۹۷، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نشستی را برای ارائه این گزارش به بازیگران اصلی این حوزه و تجمیع نظرات فعالان برگزار نمود. در ابتدای این نشست دکتر نجیمی، معاون صنعت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو و میزان رشد این فناوری در صنایع کشور پرداخت. پس از آن شرکت توسعه بازار سام گزارش اخیر خود را برای حضار ارائه نمود.
حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‎عنوان صنعتی تاثیرگذار در اقتصاد و اشتغال کشور ظرفیت بالایی در بکارگیری فناوری نانو از قبیل نانوکاتالیست‎های واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمیایی دارد. شناخت دقیق بازار و برآورد میزان مصرف کاتالیست‎های مورد استفاده در صنعت پتروپالایش کشور کمک می‎کند تا برنامه‎ریزی‎ها در رابطه با توسعه بازار این محصولات با شناخت بیشتری صورت گیرد. از مهمترین اهداف این نشست تعامل فعالان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در زمینه تولید کاتالیست و تاکید بر بازارها و توانمندی‎های تولید داخل بود.

در این نشست نمایندگانی از وزارت نفت، شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‎های نفتی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پژوهشگاه صنعت نفت حاضر شدند. همچنین مدیران و نمایندگانی از تولیدکنندگان داخلی کاتالیست نظیر شرکت‏های صنایع رنگینه و کاتالیست پارس، تولیدی مهندسی نیتل پارس، گسترش فناوری خوارزمی، بهداش، نانو پارس اسپادانا، گسترش کاتالیست ایرانیان، توسعه دانش و فناوری ایلیا، گهرسرام، سرامیک‏‎های صنعتی اردکان، صنایع نفت و گاز سرو و اکسیر نوین فرآیند آسیا حضور داشتند.
گزارش تحلیلی “بررسی بازار نانوکاتالیست‎های صنعت نفت” شامل دو بخش اصلی است:
در بخش اول به بررسی بازار و تامین‏‎کنندگان داخلی کاتالیست در ایران پرداخته شده است و در بخش دوم چالش‎های تولیدکنندگان استخراج شده و پیشنهادهایی برای توسعه بازار کاتالیست‎های داخلی ارائه شده است.
شایان ذکر است در این نشست فرصتی فراهم شد تا تولیدکنندگان و فناوران داخلی در یک بستر مناسب در کنار سیاست‏گذاران این حوزه به بحث و تبادل نظر برای رفع موانع و اصلاح زیرساخت‎ها بپردازند.

 

تبریک ولادت پیامبر اکرم

ماه فرو ماند از جمال محمد / سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتى نیست / در نظر قدر با کمال محمد

میلاد مسعود پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ولادت امام جعفر صادق (ع) بر عموم مسلمین جهان مبارک باد

تبریک به سهامداران محترم کسرا

متن نامه بورس اوراق بهادار تهران

 

جناب آقای اصغر برهانی

مدیرعامل محترم شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان

 

با سلام،

احتراماً به استحضار می‌رساند، در راستای اجرای مواد ۱۲ و ۱۳ دستورالعمل پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان با احراز شرایط تابلوی فرعی بازار اول، از بازار دوم به این تابلو منتقل شد.

انتقال سهام پذیرفته شده بین بازارها و تابلوها در بورس تهران بر اساس آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده و دیگر شرایط مندرج در مواد ۱۲ الی ۱۵ دستورالعمل پذیرش در پایان مرداد ماه هر سال صورت می‌گیرد.

 

ضمن عرض تبریک به مدیران، کارکنان و سهامداران شرکت، امید است با رعایت قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های بورس اوراق بهادار تهران شاهد رونق و بهره‌مندی هرچه بیشتر این شرکت از امکانات بازار سرمایه باشیم.

 

سید روح اله حسینی مقدم