AIC Logo

شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان

بزرگترین تولیدکننده کاتالیست و انواع سرامیکهای صنعتی و مهندسی بر پایه آلومینایی و سیلیکاتی در ایران

شرکت‌های تحت پوشش

شرکت مهندسی معدنی زرین پودر نوین کسری


تولید سنگ آهن هماتیتی (الوژیست) با وزن مخصوص بالا

مورد مصرف صنایع حفاری (فروبار) و رنگ‌های ضد خوردگی (MIO)

تلفن ۰۳۱-۳۶۶۸۹۸۷۹
فکس ۰۳۱-۳۶۶۸۹۳۹۲
وبسایت لینک

شرکت مهندسی معدنی زرین پودر نوین کسرا تحت پوشش هولدینگ سرامیکهای صنعتی اردکان با در اختیار داشتن معدن هماتیت و الوژیست با ظرفیت بالا در زمینه استخراج و فرآوری سنگ آهن هماتیت فعالیت خود را در ۱۳۹۴ آغاز نموده است و با روشهای نوین اکتشاف، استخراج و فرآوری محصول نهایی در حال حاضر با ظرفیت تولید بیش از ۱۰۰ هزارتن ماده معدنی در سال به عنوان بزرگ ترین تولید کننده کلوخه هماتیت حفاری و ماده اولیه رنگ های ضد خوردگی بر پایه اکسید آهن میکایی MIO در ایران می باشد .

الوژیست چیست؟

بیش از ۳۰۰ کانی آهن در طبیعت یافت میشود که مهمترین آنها عبارتند از: مکنتیت، هماتیت، مارتیت، گوتیت، لیمونیت، سیدریت و شاموزیت. اما مهمترین کانهای اقتصادی آهن مگنتیت و هماتیت می باشد.

الوژیست نوعی هماتیت است که دارای فرمول شیمیایی Fe2o3 میباشد .مقدار آهن در این کانی به ۷۰٪ میرسد و مقدار بسیار کمی آب دارد. رنگ این کانی از خاکستری فولادی تا سیاه آهنی تغییر می کند و قطعات نازک از آن به رنگ قرمز خونی سیر است و انواعی از آن به صورت توده ای و خاکی قرمز قهوه ای کدر تا قرمز روشن، اپک و کدر میباشد. جلای این کانی فلزی و نیمه فلزی، سختی آن ۵ الی ۶ و چگالی ۲۶/۵ و شکننده می باشد. سیستم تبلور در این کانی تری کلینیک می باشد. کانی هماتیت مانند مگنتیت به آسانی از طریق رخساره‌ی فلسی یا ورقه های براق و نداشتن خواص مغناطیسی تفکیک می‌شوند. بلورهای این کانی به صورت لوحه ای نازک تا ضخیم، توده ای، متراکم، ستونی، رشته ای، قلوه ای، خوشه انگوری، استالاگتیتی، الیتی، خاکی است. این کانی توسط شعله فوتک ذوب نمی‌شود. در شعله احیاء کننده در دمای زیاد خاصیت مغناطیسی میابد و به مگنتیت تبدیل می شود.

الوژیست در محیط اکسیدان در بسترهای مختلف و در سنگ های آذرین و دگرگونی (شیت های بلورین) در بسترهای گرمابی ، سنگهای آتشفشانی و سنگهای رسوبی یافت میشود. بر اساس نتایج آنالیز XRD صورت گرفته فاز اصلی شامل هماتیت با فرمول Fe2O3 شیمیایی  و همچنین فاز فرعی شامل گوئتیت با فرمول شیمیایی Feo (OH) می باشد.

با تصمیم هیئت مدیره شرکت مهندسی معدنی زرین پودر نوین کسرا از ابتدای سال ۱۳۹۷ جهت توقف خام فروشی، افزایش حجم تولید و فروش، افزایش حاشیه سود، افزایش صادرات، تغییر شرایط فروش از اعتباری به فروش نقدی با نصب تجهیزات جدید و توسعه تجهیزات فرآوری اقدام نموده است که با راه اندازی آن  این شرکت  قادر به تولید سالیانه حداقل ۵۰ هزارتن پودر هماتیت منطبق بر استاندارد های معتبر بین المللی خواهد بود.