AIC Logo

شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان

بزرگترین تولیدکننده کاتالیست و انواع سرامیکهای صنعتی و مهندسی بر پایه آلومینایی و سیلیکاتی در ایران

محصولات

آلومینای فعال شده (Activated Alumina)

آلومینای فعال تولید شده در این شرکت در چند گرید و با مصارف عمده ذیل تولید می شود.

  • آلومینای فعال شده با خلوص بالا بعنوان کاتالسیت بازیافت گوگرد در پروسه Claus.
  • بعنوان جاذب رطوبت و روغن در سیستمهای هوای فشرده و سیستم های خلاء.
  • بعنوان جاذب مواد زائد از جمله فلوئور ، آرسنیک و سلنیم از آب آشامیدنی.

اکتیو آلومینای تولیدی شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان از هیدروکسید آلومینیوم که تحت عملیات کلسیناسیون قرار می‌گیرد، بدست می‌آید. محصول نهایی کروی و یا پودری شکل است که دارای قدرت جذب بسیار بالایی می‌باشد. آلومینای فعال به‌عنوان جاذب رطوبت با سطح تماس بیش از ۲۰۰ متر مربع در هر گرم، برای خشک کردن هوا، دهیدراسیون گازهای طبیعی و گازهای مایع کاربرد فراوان دارد. این ماده جاذب مایعات و گازها می‌باشد و زمانی که در داخل مایعات فرو می‌رود نرم یا تجزیه نشده و تغییر شکل نمی‌دهد. این ماده دارای منافذ ریز بسیار زیادی است که مانند یک تونل عمل می‌کند. بدین ترتیب که وقتی هوا وارد این تونل می‌شود مولکول‌های آب به تله افتاده و آب موجود در هواب (رطوبت) به آلومینا می‌چسبد و وقتی از این تونل عبور می‌کند خشک می‌شود. اکتیو آلومینا با سطح ویژه‌ی بالای ۳۰۰ متر مربع بر گرم و تخلخل بالا، می‌تواند به‌عنوان کاتالیست در واحد سولفورریکاوری (SRU)، دهیدراسیون الکل‌ها و ایزومریزاسیون الفین‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین با توجه به استقرار کامل تکنولوژی تولید اکتیو آلومینا در شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان بصورت کاملا بومی و تجهیز واحد تحقیقات و آزمایشگاه این شرکت به تجهیزات پیشرفته پایش و اندازه گیری مربوط به این محصول، این شرکت توانمندی لازم جهت تولید پایه های کاتالیست مبتنی بر گاما آلومینا را داشته و آمادگی خود را جهت همکاری با ارگانها و شرکتهای فعال در زمینه تولید کاتالیست اعلام می نماید.
خواهشمند است در صورت نیاز به مشخصات دقیق محصولات تولیدی و یا ثبت سفارش خرید ، با واحد بازرگانی این شرکت تماس حاصل فرمایید.

AIC Activated Alumina - Typical Chemical and Physical